Haber

KYK Yurdu’ndaki 117 Öğrenci Gıda Zehirlenmesi Şüphesiyle Hastaneye Yattı: Valilikten Açıklama

Isparta’da Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı Bediüzzaman Said Nursi Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan 117 öğrenci, yemek sonrası zehirlendiği şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerin tamamı tedavilerinin ardından taburcu edilirken, Isparta Valiliği’nden konuyla ilgili açıklama geldi.

Isparta Valiliği, KYK’ya bağlı Bediüzzaman Said Nursi Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvurmasıyla ilgili açıklama yayınladı.

Açıklamada, Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Bediüzzaman Said Nursi Yurdu A, B, C ve D bloklarında kalan öğrenciler, bulantı, karın ağrısı ve ishal gibi şikayetlerini Isparta İl Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne bildirdi. Hastanesi ve Yunus Emre Devlet Hastanesi. adresine toplam 117 başvuru yapıldığı kaydedildi.

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı adli soruşturma başlattı

Hastanelere başvuran öğrencilerin tamamının acil servislerde tedavilerinin ardından taburcu edilerek yurtlarına gönderildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

‘Hastane acil servis doktorlarından alınan bilgiye göre durumu ciddi olan ve yatarak tedavi gören öğrenci bulunmamaktadır. Hastanelere başvuran öğrencilerimiz, şikayetlerine neden olan sağlık sorunlarının 11 Kasım akşam yemeğinde yedikleri yemekten kaynaklanmış olabileceğini belirttiler. Bediüzzaman Said Nursi Yurdu yemekhanesinde toplam 1231 öğrencinin akşam yemeği yediği belirlendi. . Yemek sırasında öğrencilere verilen gıda numuneleri ve su numuneleri, gerekli incelemelerin yapılması için Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edildi. Bahis konusuna gelince; Isparta Cumhuriyet Başsavcılığınca adli soruşturma başlatılmış olup, valiliğimizce başlatılan idari soruşturma devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu