Haber

Kandil’den Millet İttifakı’na yeni eleştiri: Değerler üzerine kurulmayan ilkesiz bir ittifaktı

14 ve 28 Mayıs’ta yapılan seçimlerin yankıları devam ediyor.

Cumhur İttifakı mecliste çoğunluğu elde ederken, cumhurbaşkanlığını Recep Tayyip Erdoğan kazandı.

Sonuçların ardından Millet İttifakı adayına her fırsatta destek veren Kandil’e mağlubiyetin ardından eleştiriler gelmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde seçim sürecinin ardından hain terör örgütü PKK/KCK Yürütme Kurulu Üyesi Mustafa Karasu’dan muhalefete tepki gelmişti.

Terör örgütünün yayın organına konuşan terörist Karasu, Millet İttifakı’nın iktidarla yeterince ilgilenmediğini söyledi.

Seçim kaybedilince Kandil’den eleştiriler gelmeye başladı.

Karasu’nun ardından bu kez Murat Karayılan, Kılıçdaroğlu’nun adaylığının doğru olmadığını söyledi.

Siyah yılan, “Farklı bir CHP adayı olsaydı, kazanması mümkün olurdu. Adaylık ve netlik eksikliği vardı, sosyolojiyi doğru okusalar, faşizme karşı kazanabilirlerdi.”söz konusu.

Karayılan’ı bir başka terör liderinden muhalefete yönelik eleştiriler takip etti.

Sözde PKK/KCK Yürütme Konseyi Üyesi Sabri Ok, terör örgütünün yayın organına Millet İttifakı’nı hedef alan açıklamalarda bulundu.

“Millet İttifakı bedel üzerine kurulmadı, sonuç alamaz”

Millet İttifakı’nın ilke ve kritersiz olduğunu söyleyen terörist Ok, “Değerler üzerine kurulmayan ittifak, Millet İttifakı gibi dağılır ve sonuç alamaz”söz konusu.

Sabri Ok, Millet İttifakı’nın seçimin ikinci turunda strateji değişikliğine gittiğine de değinerek, şunları kaydetti: “Bu ittifak, özellikle 28 Mayıs seçimlerinde zaten Rêber Apo’ya, hareketimize ve Kürt halkına karşı dilini ve stratejisini değiştirmiştir. Bu kadar ilkeli, pragmatik ve dar bir biçimde hareket etmek mümkün değildir.”dedi.

“Ne güçleri, ne akılları, ne de ittifakları yetmedi”

Ok, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Millet İttifakı zaten dağılmıştır. İlkeleri, kriterleri, değerleri olmayan, değerler üzerine inşa edilmemiş bir ittifak Millet İttifakı gibi dağılır ve sonuç vermez. Ne güçleri, ne akılları, ne ittifakları yeterliydi. Aslında bu ittifak, özellikle 28 Mayıs seçimlerinde Rêber Apo’nun, hareketimizin ve Kürt halkının aleyhine olacaktır.” Onlara karşı dilini, stratejisini değiştirdiler. Bu kadar ilkesiz, bu kadar pragmatik ve dar görüşlü davranmak mümkün değil. Bu Türk toplumuna bir şey kazandırmaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu